Duyuru ve Haber Arşivi

25 Mart 2018
“Türkiye Taşkömürü Kurumu Uhdesindeki Rödevans Yöntemiyle Kömür Çıkaran İşletmelerde Görev Yapan Teknik Elemanlara Yönelik Farkındalık Eğitimleri” düzenlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

15 Ocak 2018
Merkezimizin Danışma Kurulu Üyesi ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun kısmi zamanlı eğitmeni Dr. Ahmet Ferda ÇAKMAK, 9 Kasım 2017 tarihi itibariyle Profesör kadrosuna atanmıştır. Prof. Dr. Ahmet Ferda ÇAKMAK‘ı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

15 Ocak 2018
Merkezimizin Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan SARIBAŞ, 13 Haziran 2017 tarihi itibariyle Profesör kadrosuna atanmıştır. Prof. Dr. Hakan SARIBAŞ‘ı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

15 Aralık 2017
20 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak sınava yönelik 15. Dönem C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Programı aşağıda verilmektedir. Ön Başvuru ve Bilgi Formu için tıklayınız. Formunuzun merkezimize ulaşmasını takiben ön başvuru sıra numaranız tarafınıza iletilecektir.

15. DÖNEM C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI
18 – 29 Aralık 2017: Kesin Kayıtlar
4 – 18 Ocak 2018: Uzaktan Eğitimler
12-13-14 Ocak 2018: Senkron Eğitimler
19 Ocak – 10 Şubat 2018: Yüz Yüze Eğitimler
11 Şubat 2018: Uygulamalı Eğitim Başlangıcı

8 Şubat 2017
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Çakır 7 Şubat 2017 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı (İSGÜM) tarafından İSGÜM KKD Test Laboratuvarı Eğitim Salonu’nda düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Merkezleri İstişare Toplantısı‘na katılmıştır.

7 Şubat 2017
Merkezimizin Müdür Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyemiz ve  İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun kısmi zamanlı eğitmeni Dr. Nejat DEMİRCAN, 6 Şubat 2017 tarihi itibariyle Profesör kadrosuna atanmıştır. Prof. Dr. Nejat DEMİRCAN‘ı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

5 Mayıs 2016
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Çakır ile yapılan “Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu röportaj, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın yaygın süreli yayını olan BAKKA Bülten‘in Nisan 2016 tarihli 6. sayısında yayımlanmıştır. Röportaj metni için tıklayınız.

5 Nisan 2016
İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Tam Zamanlı Eğitmeni Yrd. Doç. Dr. Rıdvan BALDIK, 4 Nisan 2016 tarihinde girdiği sınavda başarılı olarak Doçent ünvanı almıştır. Doç. Dr. Rıdvan BALDIK‘ı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

3 Aralık 2015
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Çakır 2 Aralık 2015 tarihinde Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda Merkezimiz ile Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Genel İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” konulu bir konferansa katılmış ve “İş Sağlığı Ve Güvenliğinde Temel Kavramlar Ve Ülkemizdeki Uygulamaları” konulu bir sunum yapmıştır.

8 Mayıs 2015
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Çakır 7 Mayıs 2015 tarihinde BEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü ile BEÜ İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından İİBF Ahmet Zengin Konferans Salonunda düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Güncel Konular: Teknoloji–Eğitim–Mevzuat” konulu panele katılmış ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitiminde Durum Değerlendirmesi” konulu bir sunum yapmıştır. 

5 Mayıs 2015
4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında; BEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü ile BEÜ İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, 7 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 14.00’da İİBF Ahmet Zengin Konferans Salonunda “İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Güncel Konular: Teknoloji–Eğitim–Mevzuat” konulu bir panel düzenlenecektir. Panelimize tüm  akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz davetlidir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

15 Ocak 2015
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Çakır 14 Ocak 2015 tarihinde BEÜ Tıp Fakültesi Solunum Dolaşım Komitesi tarafından BEÜ Tıp Fakültesi A Salonunda düzenlenen Meslek Hastalıkları ve İş Güvenliği Paneli’ne katılmış ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Kavramı ve Zonguldak’ta Yaşanmış Maden Kazaları ve Sağlık Sonuçları” konulu bir sunum yapmıştır.

24 Aralık 2014
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Çakır 23 Aralık 2014 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğ
ü, Hacettepe Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Hacettepe Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı tarafından Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi M Salonunda düzenlenen Üniversitelerde İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Çalıştay’ına katılmıştır.

2 Kasım 2014
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Çakır 1 Kasım 2014 tarihinde 
Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi ve BEÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı ve Mesleki Akciğer Hastalıkları Çalışma Grubu tarafından BEÜ Tıp Fakültesi Şebnem Kargı Konferans Salonunda düzenlenen Soma Faciası Nedeniyle Kitlesel Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Acil Önlemler ve Maden Ocakları Güvenliği Konferansı’na katılmış ve Zonguldak’ta Yaşanmış Maden Kazaları ve Sağlık Sonuçları” konulu bir sunum yapmıştır.

24 Eylül 2014
İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu eğitmenimiz Yrd. Doç. Dr. Serdar ULUBEYLİ 23 Eylül 2014 tarihinde girdiği sınavda başarılı olarak Doçent ünvanı almaya hak kazanmıştır. Doç. Dr. Serdar ULUBEYLİ’yi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

27 Haziran 2014
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Çakır 26 Haziran 2014 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Hakkında Farkındalık Oluşturma ve Bilgilendirme Semineri’ne katılmıştır.

14 Mayıs 2014
13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen iş kazasında şehit olan madencilerimize Allah’tan rahmet; ailesi, akrabaları ve dostlarına başsağlığı dileriz. Yaralanan madencilerimize acil şifalar dileriz. Acımız büyüktür; başımız sağolsun.

8 Mayıs 2014
İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Tam Zamanlı Eğitmeni Yrd. Doç. Dr. Rıdvan BALDIK 5-7 Mayıs 2014 tarihlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından  İstanbul Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen VII. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’na katılmıştır. Fotoğraflar için tıklayınız.

1 Mayıs 2014
Merkezimizin ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaaddin ÇAKIR 30 Nisan 2014 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Karayolları Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen OSGB ve İGU Eğitim Kurumları İçin Bilgilendirme Toplantısı’na katılmıştır.

24 Nisan 2014
Merkezimiz etkinlikleri kapsamında; 22 Nisan 2014 tarihinde “Mühendislik Fakültesi Son Sınıf Öğrencileri ile Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik, Kimya ve Biyoloji Bölümü Son Sınıf Öğrencileri İçin  İş Güvenliği Uzmanlığı Paneli düzenlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

21 Ocak 2014
Bülent Ecevit Üniversitesi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu İlk Mezunlarını Verdi

Bülent Ecevit Üniversitesi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu, 1. dönem C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitim ve sınav sürecinin tamamlanması sonucunda ilk mezunlarını vermiştir. 29 Ağustos 2013 tarihinde başlayan ve 28 Eylül 2013 tarihinde tamamlanan 1. dönem yüz yüze eğitimlerimize çeşitli lisans ünvanlarına sahip 58 aday katılmıştır. Dersler; 2’si (A) sınıfı uzman, 2’si işyeri hekimi, 1’i avukat, 2’si profesör, 5’i doçent ve 9’u yardımcı doçent olmak üzere toplam 21 kişiden oluşan deneyimli ve nitelikli bir eğitim kadromuz tarafından verilmiştir. T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan iş güvenliği uzmanlığı sınavına katılan 56 katılımcımızdan 43’ü, 70 ve üzeri puan alarak C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmaya hak kazanmışlar ve %77’lik bir başarı yüzdesi elde ederek Üniversitemiz, Merkezimiz ve Kurumumuz için gurur vesilesi olmuşlardır. Kendilerini tebrik eder, bundan sonraki iş yaşamlarında başarılar dileriz.

21 Kasım 2013
19 Kasım 2013 tarihinde Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rıdvan BALDIK ile 20 Kasım 2013 tarihinde Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Merkezimiz Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. Adnan TOPUZ, BEÜ İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzda Tam Zamanlı Eğitmen olarak görevlendirilmişlerdir. BALDIK ve TOPUZ’u tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

22 Ekim 2013
Merkezimiz Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlhan KARATAŞ, 21 Ekim 2013 tarihinde girdiği sınavda başarılı olarak Doçent ünvanı almıştır. Doç. Dr. İlhan KARATAŞ‘ı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

5 Ekim 2013
İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuzun Tam Zamanlı Eğitmeni Yrd. Doç. Dr. Ahmet ÖZARSLAN, 4 Ekim 2013 tarihinde girdiği sınavda başarılı olarak Doçent ünvanı almıştır. Doç. Dr. Ahmet ÖZARSLAN‘ı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

24 Eylül 2013
Merkezimiz Danışma Kurulu Üyesi ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumumuz Eğitmeni Yrd. Doç. Dr. Adnan TOPUZ, 23 Eylül 2013 tarihinde girdiği sınavda başarılı olarak Doçent ünvanı almıştır. Doç. Dr. Adnan TOPUZ‘u tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

22 Temmuz 2013
1. Dönem İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri için ön başvurular başlamıştır. Ön Başvuru ve Bilgi formu için tıklayınız.